Biz Kimiz?


Kısaca; Oynanış, inceleme, eğitim, eğlence ve röportaj tarzında videolar çeken, aynı zamanda festival ve fuar tanıtımları yapan goygoycu Youtube kanalı ve dahası.

 

Aquarium Bird, eğer Türkçe’ye çevirecek olursak Akvaryum Kuşu; 23 Şubat 2013 tarihinde bir Youtube kanalı olarak doğdu. İlk yıllarında bir oyun kanalı olmaktan ziyade, eğlenceli montajlar ve videolar çeken farklı içerikler oluşturan bir kanal olma yolundaydı. Sonrasında bu çizgiden saptı ve daha değişik içeriklere yöneldi. Facebook Sayfası, Twitch, Instagram ve Twitter hesapları alındı. Ayrıca Youtube kanalında “Nasıl Yapılır?” ve “Neler Yaşandı?” adlı iki ana liste oluşturdu. “Neler Yaşandı” kapsamında birçok fuara katıldı ve bazılarında görev aldı. Bendeniz Faruk Atakan Grammeşin tarafından oluşturulan bu oluşum, daha sonralarında sinema etkinlikleri ve şehir içi buluşma olaylarına, dahası aynı şehirde olan birçok yabancı insanın tanışmasına vesile oldu.

Kendimden bahsedecek olursam, 1997 yılının sonbaharında doğdum. Bilgisayar ve oyunlarla çevirmeli modem zamanlarında tanıştım. Game of Thrones ve Westworld harikulade bulduğum dizilerdir. Ayrıca Marvel dizilerinin de hastasıyımdır. Dota 2, CS-GO ve Hearthstone en çok oynadığım oyunlardır. Skyrim’ın yeri benim için çok ayrıdır. En çok kullandığım sosyal medya hesabım kuşkusuz Twitter‘dır. Sanırım ardından sırasıyla; Facebook, Instagram… Küçük bir hobi olarak grafik tasarım yapıyorum. Ve sanırım biraz da kahve bağımlısıyım.

Ercan Şahin