Sırada Ne Var? Gamex 2017

Herkese merhabalar!

Bu site için yazdığım ilk yazı olacak. Bildiğiniz veya bilmediğiniz üzere 14-17 Eylül 2017 tarihlerinde GameX 2017 gerçekleşecek. Tam ismiyle “GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı”. Sanırım resmi olmasa da araya bir yere “Cosplay” kavramını da sıkıştırabiliriz. GameX hakkında, sitesinden aldığım bir yazı ile devam etmek istiyorum.

1981 yılında CompeX’leri düzenleyerek yola çıkan Rönesans Fuarcılık, teknoloji fuarcılığında uzmanlaşmıştır. 2000’li yıllarla birlikte GameX Fuarlarını düzenlemeye başlayarak, dijital oyun sektörünün gelişmesine katkı sağlamayı önemli bir misyon ve vizyon olarak üstlenmiştir.

Gerçekten güzel bir amaçları var. Özellikle son cümlelerindeki şu kısım; “dijital oyun sektörünün gelişmesine katkı sağlamayı önemli bir misyon ve vizyon olarak üstlenmiştir.” oyuncuların ve oyun sektöründekilerin gönüllerini fethedecek türden.

Fuarın nasıl geçtiğini veyahut içindeki atmosferi merak ediyorsanız aşağıda 2 adet video mevcut. Biri 2015 yılındaki fuardan, diğeri ise 2016’dan. Şimdiden iyi seyirler diliyorum. Eğer fuar hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz www.gamex.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Faruk Atakan Grammeşin

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir